Parafia p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Rzeszowie
ul. Koło 4c
tel.(17) 780-71-03

Budujemy Dom Boży


Nowy Dom Boży, widoczny niżej, zaprojektował Andrzej Węgrzynowicz. Kościół ma tradycyjną bryłę architektoniczną, w której wieża ma nawiązywać do wieży sanktuarium Jasnogórskiego. Nowy kościół  ma 30 m. długości i 15 m. szerokości. Wewnątrz ma być ponad 400 miejsc siedzących.

 

 

Dzwony będą umieszczone na wieży (ok. 35 m. wysokości), gdyż nie dysponujemy dodatkowym miejscem na dzwonnicę. Budowę stanu surowego podjęła się firma Inżynieria Rzeszów. Prace planujemy rozpocząć na początku czerwca. Jeszcze w tym roku planujemy osiągnąć stan surowy otwarty. Jest to spowodowane naszym klimatem, który powoduje, że na zimę najlepiej jest budynek przykryć, aby  zabezpieczyć go przed wpływami atmosferycznymi. Nie będzie to łatwe zadanie, ale wierzymy, że nam się to wspólnie uda. 
     Każda i każdy na swój sposób może i powinien zaangażować się w to wielkie dzieło wznoszenia Domu Bożego. Jest to dla nas wielkie zadanie, ale równocześnie zaszczyt i zasługa u Boga. Na koniec proszę Was o modlitwę w tej intencji, a te wszystkie nasze plany związane z budową świątyni polećmy naszej Patronce- Matce Bożej Częstochowskiej.
   W dniu 14.06.2016 r. otrzymaliśmy pozwolenie na budowę, ale po szczegółowych badaniach geologicznych okazało się, że z powodu złego podłoża trzeba będzie wymienić część ziemi i wzmocnić fundamenty. Prosimy nie tylko o ofiary, ale także o modlitwę, by jak najlepiej rozwiązać ten problem.
   03.07.2016 rtrwają prace przy fundamentach nowej świątyni. Polegają one na wymianie gruntu do głębokości 3,2 m. Na to miejsce jest przywożony piasek, który zostaje zagęszczony i na takim podłożu zostanie umieszczony fundament.
                                                                                                      Ksiądz Proboszcz
numer konta:
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej, ul. Koło 4c, 35-312 Rzeszów                           
BP S.A. 55124017921111001011824388
z dopiskiem „na budowę kościoła”


Zdjęcia z prac przy budowie zamieszczone są w Fotokronice.
Schola

Imieniny

Emilii, Iwony, Dezyderiusza

Warto posłuchać


Radio VIA